Wydział Organizacji i Zarządzania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Zmarł prof. dr hab. Mariusz BRATNICKI.

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Zmarł prof. dr hab. Mariusz BRATNICKI.

Zmarł prof. dr hab. Mariusz BRATNICKI.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 2 września 2020 roku zmarł w wieku 73 lat prof. dr hab. Mariusz Bratnicki, emerytowany Profesor Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, wybitny naukowiec, wspaniały nauczyciel akademicki, twórca katowickiej szkoły badań nad przedsiębiorczością.

Prof. dr hab. Mariusz Bratnicki był zatrudniony w Politechnice Śląskiej w latach 1995 – 2017, pracował najpierw w Katedrze Podstaw Zarządzania i Marketingu, a później w Instytucie Zarządzania, Logistyki i Administracji. Wśród Jego zainteresowań były zagadnienia z zakresu zarządzania strategicznego i przedsiębiorczości. Był w tej tematyce autorem wielu publikacji oraz kierownikiem i uczestnikiem projektów i grantów badawczych. Członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w latach 2013-2020 oraz Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk kilku kadencji. Ponadto Członek licznych krajowych i międzynarodowych instytucji, organizacji i gremiów naukowych oraz rad programowych czasopism naukowych.

Żegnamy wybitnego i wspaniałego człowieka, promotora wielu prac doktorskich, recenzenta licznych postępowań habilitacyjnych i profesorskich, wychowawcę wielu uznanych naukowców w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy współczucia i żalu składają Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej wraz z Kolegium Dziekańskim, Przewodnicząca wraz z Radą Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości Politechniki Śląskiej oraz cała społeczność Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 5 września 2020 r. o godzinie 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu w Katowicach Bogucicach, przy ul. Walerego Wróblewskiego

ROZ

Utworzony o 2020-09-03 12:40  przez Mateusz Naramski
Data ostatniej modyfikacji: 2020-09-03 12:40 , autor ostatniej modyfikacji: Mateusz Naramski