26 lutego 2021
Profesor Aleksandra Kuzior z nagrodą „Zabrzańska Atena”

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że w dniu 25 lutego 2021 roku, po raz kolejny,  przyznano nagrodę „Zabrzańska Atena”. Jest to nagroda, która powstała z inicjatywy Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent miasta Zabrze. Jest ona przyznawana od dziewięciu lat wybitnym osobowościom i instytucjom w dwóch dziedzinach:

• „Medycyna i Nauka”,
  • „Gospodarka i Przedsiębiorczość”.

Wyróżnienie w kategorii "Medycyna i Nauka" za działalność naukową, dydaktyczną oraz zaangażowanie w sferę doskonalenia zawodowego, dzięki aktywności w Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Zabrzu odebrała dr hab. Alekdandra Kuzior, prof. PŚ – Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Wyróżnienie w pierwszej kategorii odebrali także prof. Monika Adamczyk-Sowa (kierownik Katedry i Klinki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) - za organizację przedsięwzięć naukowych w dziedzinie medycyny oraz dr Jan Sarna (dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi) - za zaangażowanie w rozwój medycyny i promocję miasta. W kategorii "Gospodarka i Przedsiębiorczość" statuetki otrzymali: Jan Chojnacki (prezes zarządu SILTECH Sp. z o. o.) - to podziękowanie za udział w przedsięwzięciach ze sfery społecznej odpowiedzialności biznesu. Zakład Górniczy SILTECH to pierwsza w naszym kraju prywatna kopalnia węgla kamiennego oraz Ryszard Genge (właściciel firmy "MOTO TEST") - to wyraz uznania dla aktywizacji środowiska gospodarczego od ponad 30 lat i przyczyniania się do rozwoju kształcenia zawodowego.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

(Źródło fotografii: link)

Wiadomość utworzona: 26 lutego 2021 12:48, autor: Mateusz Naramski