Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

 

Szanowni Państwo,

24 maja tego roku mija 70 lat od momentu, kiedy na mocy dekretu Prezydium Krajowej Rady Narodowej, powołano do życia Politechnikę Śląską w Gliwicach. Siedem dekad w historii uczelni to okres, za którym stoją nie tylko kolejni rektorzy czy dziekani poszczególnych wydziałów, ale również profesorowie, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, a przede wszystkim rzesze studentów i absolwentów. Bez talentu, twórczej pracy i zaangażowania szerokiego grona osób nie udałoby się stworzyć i z równą konsekwencją rozwijać jednej z największych technicznych szkół wyższych w kraju. Politechnika Śląską to dzisiaj nowoczesna instytucja ciesząca się dużym uznaniem w polskim i międzynarodowym środowisku naukowym. Na 15 wydziałach kształci obecnie 25 tys. studentów, przygotowując kadrę inżynierską przedsiębiorstw działających nie tylko na Śląsku, ale i poza regionem. Absolwenci Politechniki Śląskiej odnoszą liczne sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą, podejmując zatrudnienie w branżach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

Politechnika Śląska, będąc ważną instytucją opiniotwórczą, od początku wnosiła istotny wkład w gospodarkę regionu i całego kraju, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i podnosząc konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Jubileusz 70-lecia Politechniki Śląskiej to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności uczelni. Jednocześnie stanowi platformę do dyskusji i wymiany cennych doświadczeń, zapewniając Politechnice Śląskiej wkroczenie w kolejne lata z nowym zapałem i pomysłami, pozwalającymi sprostać stawianym przed nią wyzwaniom. Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej.

 

                                                                                            Rektor Politechniki Śląskiej
                                                                                              prof. Andrzej Karbownik

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu