Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Gratulujemy dołączenia do grona absolwentów Politechniki Śląskiej. Wierzymy, że studia na naszej uczelni to doskonała inwestycja w przyszłość, a także wspaniała szansa na rozwój, z której 75 lat działalności skorzystały tysiące studentów. Dotychczas Politechnika Śląska wypromowała ponad 200 000 absolwentów.

Absolwenci studiów I stopnia mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia, natomiast osoby, które ukończyły naukę na studiach I lub II stopnia, mogą korzystać z bogatej oferty studiów podyplomowych, z których część realizowana jest z wykorzystaniem technik e-learningowych, a także kursów dokształcających, których celem jest podnoszenie kwalifikacji naukowych i zawodowych, poszerzanie wiadomości potrzebnych do wykonywania zawodu oraz aktualizacja dotychczasowej wiedzy. Zachęcamy także do kontynuowania edukacji we Wspólnej Szkole Doktorskiej.

Na renomę Politechniki wpływa nie tylko wysoka jakość kształcenia oraz doświadczenie i profesjonalizm kadry profesorskiej, ale również możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów. Prężnie działające Biuro Karier Studenckich dba o to, by zarówno studenci, jak i absolwenci Politechniki Śląskiej z powodzeniem odnaleźli się na rynku pracy. Absolwenci mogą również skorzystać ze pomocy Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który wesprze ich w rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwenci Politechniki Śląskiej mają możliwość zrzeszania się. Od 1956 roku działa przy uczelni Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Śląskiej, którego członków łączą wspólne cele –utrzymywanie kontaktów, podtrzymywanie więzi koleżeńskich, ugruntowywanie tradycji akademickich, wymiana doświadczeń oraz współdziałanie na rzecz rozwoju Politechniki Śląskiej. Zachęcamy do włączenia się w jego struktury.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu