Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

POB3 - MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI

  Obszar badawczy obejmuje analizy koncepcyjne i badania eksperymentalne, skupione na otrzymywaniu nowych materiałów o pożądanych własnościach, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy ich zastosowań technologicznych. Zasadniczym celem rozwoju zaawansowanych materiałów przyszłości jest podniesienie komfortu i jakości życia ludzi, rozwiązanie największych problemów cywilizacyjnych związanych z deficytem energii, wody, żywności i zmianami klimatu oraz ograniczenia negatywnych skutków rozwoju technologicznego.

  W tym obszarze badawczym naukowcy Politechniki Śląskiej prowadzą badania w wielu dziedzinach znaczących dla rozwoju nauki w regionie Śląskim, kraju i na świecie ... (więcej)

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu