Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Informacje ogólne

Od 15.06.2020 roku Politechnika Śląska, firma Microsoft oraz firma A.P.N. Promise S.A. przedłużyły umowę, w ramach której  Politechnika Śląska otrzymała możliwość atrakcyjnego cenowo zakupu oprogramowania firmy Microsoft.
Ceny zawarte w formularzu, to ceny netto wyrażone w EUR (należy doliczyć do nich VAT 23%).

W listopadzie 2017 roku dla Politechniki Śląskiej wygasła umowa SELECT PLUS. W związku
z zapisem w umowie:

8. Prawa do używania produktów do pracy w domu.

Zasadniczo użytkownicy będący członkami kadry naukowej i personelu administracyjnego Zarejestrowanego Podmiotu Stowarzyszonego, których obejmuje licencja na używanie systemu Microsoft Office, mają prawo w okresie Rejestracji do uruchamiania jednej dodatkowej kopii tego Produktu na innym posiadanym przez siebie komputerze.

W odniesieniu do każdej kopii oprogramowania Microsoft Office, na które Zarejestrowany Podmiot Stowarzyszony posiada licencje, główny użytkownik (którym może być każdy użytkownik będący członkiem kadry naukowej, personelu administracyjnego lub innym pracownikiem Zarejestrowanego Podmiotu Stowarzyszonego, ale nie żaden użytkownik będący studentem, a niebędący jednocześnie pracownikiem) komputera albo podobnego urządzenia, na którym lub z którego taki Produkt jest uruchamiany, może w okresie obowiązywania niniejszej umowy (łącznie z okresem każdej prolongaty) uruchamiać także drugą jego kopię wyłącznie do celów związanych z pracą na komputerze przenośnym lub stacjonarnym, który jest własnością lub został wynajęty przez tego użytkownika.

Zarejestrowane podmioty stowarzyszone muszą podjąć stosowne działania w celu zapewnienia, aby kadra naukowa, członkowie personelu lub inni pracownicy skasowali i usunęli używane kopie z pamięci operacyjnej (RAM) i pamięci stałej (np. dysku twardego) swoich komputerów niezwłocznie po wygaśnięciu niniejszej umowy.

Informujemy o konieczności zaprzestania korzystania z tego benefitu.

Procedura składanie zamówienia  

WAŻNE!!! Na „Zapotrzebowaniu na dostawy” musi być dodatkowo umieszczona następująca informacja: „procedura IA1/D/20/16/EK”.
Zapotrzebowania, na których takiej informacji nie będzie, nie będą realizowane do momentu uzupełnienia brakujących danych.

Realizacja zamówień rozpocznie się od 15 czerwca 2020 r.

 1. Uruchamiamy „Zapotrzebowanie na Dostawy” na zamawiane oprogramowanie (nazwy programów oraz ich ceny dostępne są w cenniku, który będzie dostępny od 15.06.2020 r.).
  Podane ceny są cenami netto, do których trzeba doliczyć podatek VAT w wysokości 23% (do zapotrzebowania bierzemy ceny z rabatem, zapotrzebowanie musi być w EUR).
 2. Prosimy o wybór na zapotrzebowaniu kodu CPV: 48.00.00.00-8
 3. Po zaakceptowaniu zapotrzebowania generujemy formularz zamówienia, który musi zawierać (oprócz zamawianego oprogramowania):
   a. Imię i Nazwisko osoby zamawiającej
   b. adres e-mail osoby zamawiającej, na który zostanie wysłana faktura VAT
   c. numer „Zapotrzebowania na Dostawy”
 4. Dostarczamy poprawnie wypełniony formularz zamówienia wraz z kopią zapotrzebowania do Centrum Informatycznego
  (dokumenty niekompletne lub błędnie wypełnione zostaną odrzucone).
 5. Centrum Informatyczne zamawia oprogramowanie, otrzymuje fakturę, rejestruje oprogramowanie, a następnie przekazuje drogą elektroniczną fakturę do jednostki na adres wskazany w formularzu zamówienia.
  Jednostka wprowadza i proceduje fakturę w systemie SOD.

Formularz zamówienia

Rozwinięcia nazw zamawianych programów

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) związane z oprogramowaniem MPSA.

Pełna lista oprogramowania dostępna w MPSA


Odbiór oprogramowania


W momencie składania zamówienia istnieje możliwość odbioru oprogramowania w Centrum Informatycznym, w pokoju 1.8 (I piętro, Dariusz Wydra) lub w pokoju 1.3a (I piętro, Michał Mirocha).
Prosimy o zabranie ze sobą np. pamięci flash lub dysku przenośnego. 

Kontakt: 
Michał Mirocha - tel. 400-30-45
Dariusz Wydra - tel. 400-30-48

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu